Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş’ta toplu açılış törenine katıldı


Milli İrade Meydanı’nda düzenlenen toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlara hitap etti.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş’ta toplu açılış törenine katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş’ta toplu açılış törenine katıldı.

Milli İrade Meydanı’nda düzenlenen törende vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, kente kazandırılan eserler hakkında bilgi vermenin yanı sıra gündeme ilişkin de açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın vatandaşlara hitabında şu başlıklar ön plana çıktı:

“Kardeşlerim bu buluşmayı haftalar öncesinden planlamıştık. Ancak Akdeniz ve Ege’de yangınları ile Karadeniz’de sellerle boğuştuğumuz bir dönemde sizlerle daha iyi şartlarla bir araya gelmek için ziyaretimizi erteledik.

Devletimiz tüm kurumları ve imkanları ile afetlerin önlenmesi, vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi, hasarların tazmini zarar gören yerlerin yeniden ihyası için çalışmaktadır.

“BOZGUNCULUK FAALİYETLERİNE MİLLETİMİZ İTİBAR ETMEMİŞTİR”

Durmak yok, yola devam dedik. tabi her dönemde olduğu gibi afetler sırasında da birileri milletin yüreğindeki acıyı, kendi kısır çekişmelerine alet etmenin gayreti içine düşmüştür. Sosyal medya ve diğer medya mecralarında dolaşıma sokulan fitne, fesat, bozgunculuk faaliyetlerine hamd olsun milletimiz itibar etmemiştir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş’ta toplu açılış törenine katıldı #1

Gerek yangın bölgelerinde gerek sel bölgelerinde ortaya konan samimi gayret ve kısa sürede elde edilen neticeler bizzat oralarda yaşayan vatandaşlarımız tarafından takdir edilmiş, teşekkürle karşılanmıştır.

Böylece Türkiye’nin ve Türk milletinin felaketinden kendine çıkar sağlama peşinde koşanlar bir kez daha hüsrana uğradılar.

“TUZAKLARI BOZARAK HEDEFLERİMİZE YÜRÜYORUZ”

Ülkemizin geleceği, milletimizin güvenliği, refahı, mutluluğu için bırakınız projeyi ve gayreti hayalleri dahi bulunmayanların sonu inşallah hep hüsran olacaktır. Biz 19 yıldır yaptığımız gibi eser ve hizmet siyasetiyle milletimizin gönlündeki yerimizi güçlendirmeye devam edeceğiz. Attığımız her adımda önümüze dizilen tuzakları 4 bir tarafımızda oynanan oyunları birer birer bozarak hedeflerimize doğru yürüyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş’ta toplu açılış törenine katıldı #2

“YILLIK İHRACATIMIZ 207 MİLYAR DOLARI GERİDE BIRAKTI”

Salgın döneminde tüm ülkeler küçülürken, çok ciddi siyasi ekonomik, sosyal sıkıntılarla karşı karşıya kalırken, biz sağlık hizmetlerinden ekonomiye kadar her alanda kendimizi olumlu yönde ayrıştırdık. İşte sizler de takip ediyorsunuz, büyümede rekor üzerine rekor kırıyoruz.

Yıllık ihracatımız 207 milyar doları geride bıraktı. İstihdamda salgın öncesinin de üzerinde bir seviyeye geldik.

“MERKEZ BANKASI REZERVLERİMİZ 118 MİLYAR DOLAR”

Merkez Bankası rezervlerimizi 118 milyar doları buldu. Bay Kemal ne diyordu? 128 milyar dolar nerede? Bunu sorup duruyordu. Dikkat ederseniz artık hiç sesleri çıkmıyor. Çünkü, bunlar akşam yalan, sabah yalan. Zaten bunlar yalan terörü estirdiler. Artık ağızlarını açacak halleri bile kalmadı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş’ta toplu açılış törenine katıldı #3

“ETİKETLERDEKİ FAHİŞ FİYAT ARTIŞLARININ ÖNÜNE GEÇECEĞİZ”

İnşallah enflasyonu da en kısa sürede kontrol altına alarak raflardaki, tezgahlardaki, etiketlerdeki fahiş fiyat artışlarının önüne geçeceğiz. Hem maliyetlerdeki yükseliş ile hem fırsatçılarla mücadele ederek milletimizin refah seviyesini daha da yukarılara taşıyacağız.

Türkiye’yi yokların ve yoksulların ülkesi olmaktan biz kurtardık. Bugünkü sıkıntıları da yine biz çözeceğiz. Her bir insanımızın derdi ile dertlenmek boynumuzun borcudur. Emin olun; bizden başka da sizlerin dertleri ile dertlenip bunlara çareler üretecek, çözümler getirecek başka kimse yok. Bunlar avara kasnak gibi boşa dönüp duruyorlar. Lafla peynir gemisi yürütmeye çalışanlar, abesle iştigal edenler bu milletin hiçbir derdine derman olmazlar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş’ta toplu açılış törenine katıldı #4

“HERKESLE KOL KOLA GİRMEYİ SİYASİ İTTİFAK SANANLARDAN BU MİLLETE HAYIR GELMEZ”

Hala akılları tek parti zihniyetini ülkeye yeniden hakim kılmak olanlar, bu milletin demokrasi ve kalkınma talebine cevap veremezler. Terör örgütleri başta olmak üzere, ülkemize husumetleri ile bilinen herkesle kol kola girmeyi siyasi ittifak sananlardan bu millete hayır gelmez.

Türkiye’de bugüne kadar demokrasi, özgürlük, hak, adalet, yatırım, iş, aş, eser, hizmet adına ne yapılmışsa altında bizim imzamız var.

Bundan sonra da milletimizin hangi alanda neye ihtiyacı varsa bunu yapacak olan yine biziz. Çünkü biz, bu millete efendi değil, hizmetkar olmaya geldik.

“ÖDENECEK TÜM BEDELLERİ ÖDEDİK”

Bu yolda eksiğimiz varsa, tamamlarız. Hatamız varsa, düzeltiriz. Ama Allah’ın izni ile Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştırmadan son nefesimizi vermeyiz. Nice büyük mücadeleleri birlikte başardığımız milletimiz ile yürüdüğümüz bu kutlu yolda artık hedeflerimiz bir el uzatımı mesafededir. Bu kadar yakındayız.

Ödenecek tüm bedelleri ödedik. Yapılacak tüm fedakarlıkları yaptık. Katlanılacak tüm sıkıntılara katlandık. Artık bunların hasılasını toplama, büyük güçlü Türkiye’yi adım adım inşa etme vaktidir.

Kahramanmaraşlıların 19 yıldır girdiğimiz her mücadelede olduğu gibi, 2023 imtihanında da yanımızda yer alacağına yürekten inanıyorum. Zaten Maraş’a da bu yakışır.

“TÜRKİYE’NİN ENGELLENMEYE ÇALIŞILMASININ GERİSİNDE BİN YILLIK HAZIMSIZLIK VAR”

Kardeşlerim, bin yıllık vatanımız Anadolu’nu tapusunu elimizde tutmak için neredeyse her karışını yeri geldiğinde alın terimizle, yeri geldiğinde kanımızla mühürlemek mecburiyetinde kaldık. Biz bugün de aynı mücadeleyi sürdürüyoruz.

Türkiye’nin karada, denizde ve havada egemenlik haklarına sahip çıkmak için attığı her adımın engellenmeye çalışılmasının gerisinde, bin yıllık hazımsızlık var. Ülke içinde çıkartılan suni tartışmaların da aynı amaca hizmet ettiğinden hiç şüpheniz olmasın.

“BU MİLLETİN DOSTLUĞU EN KIYMETLİ HAZİNELERDEN DAHA KIYMETLİDİR”

Kardeşlerim, bu tartışmaların gerisindeki çevrelerin bir kısmının da nerelerden beslendiği, bitlerinin nasıl kanlandığı birer birer ortaya çıkıyor. Türkiye’yi hala bir parmak şaklatma ile huzurunu kaçırabilecekleri, demokrasisini askıya alabilecekleri, karanlık senaryolarına figüran yapabilecekleri bir ülke olarak görenler var. İşte burada bir kez daha tezahür eden birliğimiz ve berberliğimiz sürdüğü müddetçe, bu ülkenin de bu milletin de önün kesmeye Allah’ın izni ile kimsenin gücü yetmez. Bu vatan topraklarını attıkları fitne tohumları ile zehirlemeye kalkanların hepsi de daima daha beteri ile imtihan olmuşlardır.

Bu aziz milletin başına felaket bulutları toplamaya çalışanların hepsi de bir süre sonra kendi canlarının derdine düşmüştür. Kardeşlerim, bunun için diyoruz ki; bu ülkenin ve milletin dostluğu, dünyadaki en kıymetli hazineden bile daha değerlidir. Aynı şekilde, bu ülkenin ve milletin husumeti, dünyadaki en büyük husumetten bile daha tehlikelidir. Halbuki bizim gönlümüz herkese açıktır.

“DOSTA GİDEN YOLLARDA BULUŞMAK İSTİYORUZ”

Kahramanmaraşlı merhum Abdurrahim Karakoç gibi diyoruz ki: İçimde uzayan her yol, çıkar gider dosta doğru. Menekşe, nergis, ıtır, gül kokar gider dosta doğru. Zamanım yoğrulur gamla. Birleşir sabah akşamla. Ilık kanım damla damla. Akar gider dosta doğru

Evet bir dosta doğru giden yollarda buluşmak istiyoruz. Bizimle bu yolda yürümek isteyen herkese gönlümüz de kollarımız da açıktır. Buna karşılık husumette, ihanette, riyakarlıkta, bozgunculukta ısrar edenlere ise hak ettikleri cevabı verecek gücümüz de azmimiz de imkanımız da vardır. Kahramanmaraş bunun şahididir.

“ADETA HER GÜN NAMUS GÜNÜ ÖNEMİNDE”

Kahramanmaraş bugün namus günüdür diyerek başlattığı mücadeleye 101 yıl önce zafere ulaştırarak adını tarihe yazdırmıştır. Türkiye olarak bir süredir adeta her gün namus günü öneminde bir mücadele yürütüyoruz. Ülkenin 4 bir yandan işgal edildiği o kara günlerde, Maraş kendi kendini kurtaran şehir olarak tarihimize geçmiştir.

Biz de hala yürüttüğümüz mücadeleyi her alanda kendi kendini kurtaran ülke anlayışı ile gerçekleştiriyoruz. Maraş isminin başına şerefle kondurduğu ‘Kahraman’ unvanını, gücünü yüreğindeki imandan alan mücadelesi ile kazanmıştır. Bugün Türkiye’mizde 84 milyon tek yürek, tek bilek olarak yoluna devam ediyor. Bu vesile ile bir kez daha Sütçü İmam’ı, Arslan Bey’i, Rıdvan Hoca’yı, Senem Ayşe’yi ve tüm kahramanlarımız rahmetle, şükranla yad ediyorum. Aynı şekilde İstiklal Harbi’nden bugüne, ülkemizin bütünlüğü, milletimizi birliği ve beraberliği milletimizin bekası için gözlerini kırpmadan ölüme yürüyen şehitlerimizin her birine Allah’tan rahmet diliyorum.

Rabbim inşallah bizlere bu kadim davayı, bu kadim mücadeleyi şehitlerimize, gazilerimize, kahramanlarımıza, ecdadımıza layık bir şekilde yürüterek bizlerden sonraki nesillere miras bırakmayı nasip eylesin.

“HİÇBİR SIKINTIYI ESER VE HİZMET SİYASETİNDEN GERİ ADIM ATMANIN BAHANESİNE DÖNÜŞTÜRMEDİK”

Değerli kardeşlerim, Türkiye’nin en önemli özelliği farklı alanlardaki mücadeleleri aynı anda yürütebilme kabiliyetidir. Biliyorsunuz dünya bir süredir koronavirüs salgının yol açtığı sıkıntılarla boğuşuyor. Pek çok ülke, bu kriz karşısında ne yapacağını bilemez halde sağa sola yalpalarken biz hem sağlık alanında hem diğer alanlarda başarılı bir yönetim sergiledik. Bu sayede vatandaşına yeterli sağlık hizmeti veremeyen, ekonomisi küçülten, sosyal barışını tehlikeye atan ülkelerden kendimiz ayrıştırdık.

Hiçbir sıkıntıyı eser ve hizmet siyasetimizden geri adım atmanın bahanesine dönüştürmedik, dönüştürmeyeceğiz. Salgın şartlarına rağmen bir yandan inşası süren yatırımlar devam ettirdik bir yandan bitenleri hizmete aldık. Bir yandan da yeni projelerin, yeni yatırımların temelini attık.

Bizzat gidebildiğimizde şehirlerimizde vatandaşlarımızla birlikte, gidemediğimiz durumlarda da canlı bağlantılarla tüm bu çalışmaları bizzat takip ettik.

YATIRIM BEDELİ 2 MİLYAR 734 MİLYON

İşte bugün de burada, Kahramanmaraş’a kazandırdığımız, toplam yatırım bedeli ne biliyor musunuz? 2 milyar 734 milyon lirayı bulan 105 eseri toplu açılış töreni ile yapıyoruz.

Eğitimde toplam 156 dersliğe sahip 6 okulun, 560 yatak kapasiteli pansiyonun ve 1 spor salonunun resmi açılışını gerçekleştiriyoruz.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’mızın inşa ettiği 1500 kişilik yurdu da bu vesile ile hizmete açıyoruz. TOKİ’nin inşa ettiği Dulkadiroğlu’ndaki 624 konutun, ticaret merkezinin, caminin, altyapı ve çevre düzenlemelerinin açılışını da burada yapıyoruz. Aynı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca tamamlanan millet bahçesini, 56 kilometrelik kanalizasyon inşaatını, çeşitli hizmet binalarını, ileri biyolojik arıtma tesisini, yollarını asfaltlanması işlemini de resmen hizmete alıyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş’ta toplu açılış törenine katıldı #5

Adalet Bakanlığı tarafından yapılan Elbistan Adalet Sarayı’nı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan engelsiz yaşam bakım, gündüz bakım ve aile danışma merkezlerini hizmete sunuyoruz.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı desteği ile yapılan Altınşehir Kuyumculuk İhtisas Küçük Sanayi Sitesi, altın ve mücevher Merkezi ile, Tasarım ve Modelleme Merkezi’ni de hizmetine açıyoruz.

Tüm kapasiteye ulaştığında 7 bin kişiyi istihdam edecek bu sanayi sitesi Kahramanmaraş’ı altın işlemeciliğinde ülkemizin en önemli merkezlerinde biri haline getirecektir.

Değerli kardeşlerim bugün Afşin Eshab-ı Kehf Cami Külliyesi ve Merkez Mağralı Camii restorasyon işleri ile Zekeriya Tanrıverdi Cami Külliyesi’nin de açılışını yapıyoruz.

Özel sektörümüzün şehrimize kazandırdığı 100’ü yoğun bakımdan oluşan 300 yataklı hastane ile 3 adet sanayi tesisinin açılışını da gerçekleştiriyoruz. Büyükşehir ve ilçe belediyelerimiz tarafından şehrimize kazandırılan 466 milyon lira yatırım değerine sahip pek çok eser ve hizmet var.

Kardeşlerim bunların resmi açılışlarını da buradan yapıyoruz. Tüm bu eser ve hizmetlerin hayırlı olmasını diliyorum.”

Related Posts

Bir yanıt yazın

izmit escort bursa escort escort mecidiyeköy escort avcılar escort beylikdüzü escort şirinevler escort avrupa yakası escort istanbul escort halkalı escort ataşehir escort betgar giriş bursa escort ligobet giriş betvino giriş beylikdüzü escort şişli escort sex hikaye escort istanbul milanobet dinamobet giriş privebet giriş güvenilir bahis siteleri Deneme bonusu Deneme bonusu veren siteler Deneme bonusu veren siteler ataköy escort istanbul escort roketbet yeni giris roketbet üyelik roketbet bonuslari roketbahis yeni giris