Zelenskiy: Gece daha zor olacak


Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, “Bu gece gündüzden daha zor olacak. Gece şiddetli saldıracaklar, başkenti korumalıyız. Bu gece dayanmalıyız. Zor bir gündü, ama aynı zamanda cesur bir gündü.” dedi.

Rus ordusu, Ukrayna içlerine ilerleyişini sürdürüyor.

Şu saatler de ise Rusların Kiev’e dayandığı belirtildi.

Ukrayna halkına seslenen Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy,  gelişmelere dair açıklamalarda bulundu.

“DAHA ŞİDDETLİ SALDIRACAKLAR”

Zelenskiy, “Bu gece gündüzden daha zor olacak. Gece şiddetli saldıracaklar, başkenti korumalıyız. Bu gece dayanmalıyız. Zor bir gündü, ama aynı zamanda cesur bir gündü. Rusya direnişimizi kırmak için her türlü gücü kullanacak, dayanmalıyız. Ukrayna’nın kaderi tam şu anda belirleniyor. dedi.

Ayrıca Zelenskiy açıklamasında, Rus ordusunun bu gece Çernigiv, Sumi, Harkov, Donbass, güneye ve özellikle Kiev’e saldırabileceğini söyledi.

Zelenskiy, “Hiç kimse anaokulları ve yerleşim binalarını savaş uçaklarıyla neden vurduklarını açıklayamaz.” dedi.

Zelenskiy: Gece daha zor olacak #1

“YENİ YARDIMLAR VE YENİ DESTEKLER KONUSUNDA ANLAŞTIM”

Bazı dünya liderleri ile görüşmeler sürdürdüğünü aktaran ve destek istediğini belirten Zelenskiy, “Bugün hangi dünya lideri ile konuşmadığımı söylesem daha kolay olur. Buna devam ediyoruz. Ukraynalıların bu saldırganlığa karşı Batı’dan başka ne tepkiler beklediğini ana hatlarıyla anlattım. Yeni yardım ve yeni destekler konusunda anlaştım” ifadelerini kullandı.

Zelenskiy: Gece daha zor olacak #2

RUS SU-25 UÇAĞI VE RUS HELİKOPTERİ DÜŞÜRÜLDÜ

Ukrayna Hava Kuvvetleri, Donbas’ta bir Rus helikopteri ve bir Su-25 savaş uçağının vurulduğunu açıkladı.

Hava Kuvvetlerinin Facebook hesabından yaptığı açıklamada, gece yarısı civarlarında Donbas bölgesinde S-300 hava savunma füze sistemi ile 1 Rus helikopteri ve 1 Su-25 savaş uçağının vurulduğunu duyurdu.

Zelenskiy: Gece daha zor olacak #3

RUS HAVA İNİDİRME BİRLİKLERİNİ TAŞIYAN UÇAK VURULDU

Ukrayna Genelkurmay Başkanlığının sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Ukrayna hava savunma sistemlerinin, Vasilkiv bölgesinde Rus hava indirme birlikleri paraşütçü askerleri taşıyan İl-76 model uçağı vurduğu bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığı, “Hava savunma güçlerimiz, Vasylkiv bölgesine iniş yapan düşmana ait IL-76 uçağını düşürdü. Bu, Luhansk 2014’ün intikamıdır. Düşmanlara ölüm!” ifadeleri kullanıldı.

Kiev yakınlarında bulunan Vasilkiv, başkentin merkezine 35 kilometre mesafede bulunuyor.

Zelenskiy: Gece daha zor olacak #4

“RUS ORDUSU MELİTOPOL’E GİRDİ”

Rusya Savunma Bakanlığı, Rus ordusunun Ukrayna’nın Melitopol kentinde kontrolünü sağladığını duyurdu.

Harkov’un ardından çatışmaların en şiddetli olduğu Azak denizi kıyısındaki Melitopol kentinin Rus güçleri tarafından alındığını duyuran Rusya Savunma Bakanlığı, “25 Şubat akşamı, Azak (Ukrayna) yerleşim alanına amfibi bir saldırının ardından Rus birlikleri ilerledi ve direnişle karşılaşmadan Melitopol’e girdi” ifadelerini kullandı.

Zelenskiy: Gece daha zor olacak #5

Related Posts

Bir cevap yazın