Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstiklal Marşımız kardeşliğimizin çimentosudur


İstiklal Marşı’nın TBMM’de kabul edilmesinin 101’inci yıldönümü sebebiyle mesaj yayınlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstiklal Marşımız kardeşliğimizin çimentosudur” ifadelerini kullandı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstiklal Marşımız kardeşliğimizin çimentosudur

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  ‘İstiklal Marşı’nın Kabulünün Yıl Dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Erdoğan, Türk Milleti’nin bağımsızlık ve özgürlük kararlılığının, kutsal değerleri için mücadele azminin, birlik ve beraberliğinden doğan gücünün eşsiz mısralardaki yansıması olan İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizde kabulünün 101’inci yıl dönümünü kutladığını belirtti.

“MİLLETİMİZİN ORTAK DEĞERİ VE KARDEŞLİĞİMİZİN ÇİMENTOSUDUR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu metinlerinin başında gelen İstiklal Marşımız, milletimizin binlerce yıllık devlet birikimini ve medeniyet değerlerini akıllara ve gönüllere işlemiştir.

Merhum Mehmet Akif Ersoy’un istiklal harbimizin manevi cephesini tahkim etmek üzere kaleme aldığı İstiklal Marşımız, milletimizin ortak değeri ve kardeşliğimizin çimentosudur.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstiklal Marşımız kardeşliğimizin çimentosudur #1

Millî Mücadele ruhunun sembolü olan İstiklal Marşımızda ifade bulan değerlere her zaman sahip çıkacak, yeni nesillerin de bu değerlerle yetişmesi için var gücümüzle çalışacağız.

“İSTİKLAL MARŞIMIZ ETRAFINDA KENETLENMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

İstiklal Marşı’nın yazılmasının ve TBMM tarafından kabul edilmesinin 100. yılı dolayısıyla geçtiğimiz yılı İstiklal Marşı Yılı olarak ilan ederek, yıl boyunca düzenlenen özel etkinliklerle Milli Marşımızın anlam ve öneminin daha güçlü idrak edilmesini temin ettik.

Bütün bir millet olarak ebedi ve ezeli kardeşliğimizi her zaman diri tutacak ve İstiklal Marşımız etrafında kenetlenmeye devam edeceğiz.

İstiklal Marşımızın kabulünün 101. yıl dönümünde, Mehmet Akif Ersoy’u ve İstiklal Mücadelemizin tüm kahramanlarını hayırla ve şükranla yad ediyor, vatandaşlarımı en kalbi duygularımla selamlıyorum.”

Related Posts

Bir cevap yazın